Side, Turecko

Nedaleko Antalye

Side patří k nejoblíbenějším letoviskům nejen na Turecké riviéře, jak bývá jižní pobřeží Středozemního moře někdy nazýváno, ale dokonce v rámci celého Turecka. Nachází se asi 75 km na východním směrem od Antalye, ve které je mezinárodní letiště. Antalya se řadí k jedněm z největších měst v celém Turecku.

side

Bezproblémová dovolená

Vybavenost a služby, poskytované hotely v Side, musí uspokojit potřeby každého návštěvníka, který do těchto míst Turecka zavítá. A to je možná jeden z hlavních důvodů, proč si Side turisté z celého světa tak často vybírají jako místo pro strávení své letní dovolené.

Typická dovolená v Side znamená především křišťálově čisté moře, dostatek slunečního svitu a dlouhé písečné pláže. Kromě lenošení na plážových lehátkách u šumícího moře skýtá okolí letoviska něco i pro turisty, toužící po poznání ať již historie, nebo současnosti Turecka.

Historická a moderní část Side

Město lze pomyslně rozdělit na dvě části. Jedna je moderní, kde se nachází většina hotelů a kde budovy a stavby září novotou. Druhá pak historická, v níž mohou návštěvníci obdivovat antické ruiny dávných staveb, nejrůznější archeologické vykopávky a staré domy s celou řadou obchůdků.

K jednomu z nejznámějších objektů starého Side bezpochyby náleží impozantní amfiteátr Aspendos. V něm mohou turisté při troše štěstí shlédnout i nějaké to představení. Každá z městských částí má něco do sebe a za návštěvu 100%-ně stojí obě dvě.

Dvě pláže

Prázdninové středisko má 2 pláže: oblázkovou i písčitou. Záleží pouze na tom, ze které strany se turisté k letovisku blíží. Obě dvě nabízejí svým návštěvníkům pestrou paletu nejrůznějších vodních sportů a dalších plážových aktivit. Zda bude jejich dovolená v Turecku strávená na písku, či oblázcích, tak záleží jen na nich.

side-amfiteatr

Východní pláž je pokryta kamínky a oblázky a proto bývá turistům často doporučováno mít s sebou boty do vody. Bývá ovšem klidnější než písčitá pláž na západě od městečka, na které se díky jemnému písku soustřeďuje daleko více turistů na dovolené.

Pestré možnosti nákupů

Vedle koupání a sportovních aktivit patří mezi oblíbené činnosti turistů ubytovaných v letovisku Side a jeho okolí nákupy. V místních obchodech je možné celkem výhodně nakoupit tradiční manuálně vyráběné věci z kůže nebo zlaté šperky. Smlouvání u obchodníků o ceně je samozřejmě na denním pořádku a hlasy z městského tržiště jsou slyšet až dlouho do noci.