Mallorca

Největší ostrov Baleár

Největším ostrovem Baleárského souostroví, které náleží ke Španělskému království, je turisticky velmi populární ostrov Mallorca. Od španělské pevniny je vzdálen asi 200 kilometrů a zabírá plochu něco málo přes 3.000 kilometrů čtverečních. Trvalý pobyt má na ostrově více než 700.000 obyvatel a téměř polovina žije přímo v hlavním městě Mallorky Palma de Mallorca. V období dovolených ale počet obyvatel ostrova strmě vzrůstá.

mallorca

Dovolená po celý rok

Mallorca se může, stejně jako většina středomořských ostrovů, chlubit více než třemi stovkami slunečných dní v roce. Doba vhodná pro strávení dovolené právě na tomto ostrově tak trvá prakticky celý celý rok. Průměrná teplota mořské vody se v jarních měsících pohybuje kolem 19°C a teplota vzduchu je ještě o 5 stupňů vyšší. Během léta se pak teploty šplhají k hodnotě 30°C. Dovolená na Mallorce tak většinou znamená pobyt na ostrově s blankytně modrým nebem bez mráčku nad hlavou. Na turisty čeká na ostrově nejen krásně čisté a průzračné moře, jehož vlny se rozbíhají v píscích malebných pláží, ale také kvetoucí pomerančovníky, různé druhy borovic a olivovníků nebo fíkovníky.

C´an Picafort

Kdo se chce na dovolené na Mallorce slunit a koupat na dlouhých písečných plážích, měl by zamířit do její severovýchodní části. V letovisku C´an Picafort se nalézá pláž, jež je se svou ohromující délkou 16 km nejdelší pláží na celém ostrově Mallorca. Středisko C´an Picafort bylo původně jen malou rybářskou vesničkou, která se ovšem za posledních několik desetiletí zařadila mezi nejvyhledávanější turistická střediska na Mallorce. Ostrované si zde vybudovali svá letní sídla s krásnými zahradami a piniovými háji. Obecní pláž je rozlehlá, s jemným písečným povrchem jasně bílé barvy a do moře se tady vstupuje jen pozvolna. Tuto skutečnost vítají hlavně rodiny s malými dětmi. Podél pláže se navíc táhne promenáda se spoustou obchodů, barů a kaváren, která doslova zve k večerním procházkám při pobřeží.

Cala Ratjada

Na severovýchodě ostrova Mallorca se nachází letovisko Cala Ratjada. Bývalá rybářská vesnička, dnes druhý nejdůležitější přístav ostrova Mallorca, si do dnešních dnů uchovala svůj osobitý ráz. A již několik let patří k velmi oblíbeným a rušným turistickým centrům. Na akční jedince, kteří zvolí pro dovolenou Cala Rarjadu, tu čekají udržovaná golfová hřiště, tenisové kurty nebo široké možnosti potápění a dalších vodních sportů. Labužníci zase mohou vyrazit do některé z místních restaurací na ochutnávku delikátních ryb nebo nejrůznějších mořských plodů.

mallorca-terasy

Cala Millor

Letovisko Cala Millor patří k nejrychleji se rozvíjejícím střediskům ostrova Mallorca. Nalézá se na pobřeží zálivu Bahia de Arta a turisté ho začínají mít ve stále větší oblibě. Již tak značné množství hotelů vybudovaných jak hned u pláže, tak i ve vnitrozemí Mallorky, se neustále rozrůstá. Podél dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře tu byly v nedávné době postaveny moderní a luxusní hotelové komplexy. Zajímavým tipem na výlet během dovolené na Mallorce je místní Safaripark s africkými zvířaty, kam se dá jednoduše dostat i místní dopravou.

Další letoviska

K dalším oblíbeným letoviskům ostrova Mallorca a vyhledávaným místům pro letní dovolenou se dále řadí například Alcúdia, El Arenal, Calla Millor, párty centrum Magaluf a další.